chora kobieta

Zdrowie – warto o nim myśleć

Często bywa tak, że zaniedbujemy stan swojego zdrowia. Mamy na głowie mnóstwo rozmaitych spraw, którymi się zajmujemy i których pilnujemy. Nasze życie jest bardzo szybkie i bardzo intensywne. Jest w nim bardzo dużo stresu i problemów. I z tego powodu nie mamy czasu, żeby pomyśleć o zrobieniu kontrolnych badań, o zażyciu suplementu diety takiego jak na przykład prewenit intensiv.

Częściej niż owoce i warzywa w naszym jadłospisie goszczą kawa i alkohol, a także tłuste mięso. Wydaje nam się, że te wszystkie pouczenia dotyczące zdrowego odżywiania to bzdury, które nas nie dotyczą. Że nam na pewno nie przydarzy się nic złego. Że spokojnie dożyjemy starości, co najmniej siedemdziesiątego lub osiemdziesiątego roku życia. Że z pewnością nie przydarzą nam się choroby serca, zawał, podwyższony cholesterol. Ale zazwyczaj takie przekonania trwają jedynie do czasu. A osoby je żywiące są szybko wyprowadzane z błędu.

relaks w parku

Autor: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com

Może więc czasem warto zwolnić, nieco odpocząć? Pomyśleć nad swoim zdrowiem? Odpuścić jedną ważną sprawę i w tym czasie udać się na profilaktyczne badania? Zatroszczyć się o stan swojego zdrowia? Może pójść do apteki i kupić jakiś suplement diety, na przykład prewenit intensiv? Oczywiście sam zakup nie wystarczy. Później musimy również pamiętać o regularnym zażywaniu tego leku, przynajmniej raz dziennie. Powinniśmy stosować się do ulotki. Pamiętajmy, że przynajmniej raz na rok powinniśmy robić badania profilaktyczne. A w późniejszych latach życia nawet częściej. Tak naprawdę im dłużej żyjemy, tym częściej powinniśmy sprawdzać stan swojego zdrowia. To nie zajmuje przecież dużo czasu. Pół godziny czy godzinka raz na kilka miesięcy. A spokój ducha, który w ten sposób osiągniemy będzie dla nas z pewnością bezcenny. Prawidłowa dieta również nie zajmuje dużo czasu. Raz czy dwa razy dziennie prewenit intensiv. Do tego rezygnacja (lub ograniczenie) z kawy, alkoholu.

Zamiast tego zwiększenie liczby owoców i warzyw, chudego mięsa. To wszystko nie wymaga przecież wcale wiele wysiłku. Trzeba po prostu trochę się postarać, pomyśleć. Zdecydować na odrobinę wyrzeczeń. Ale z pewnością od razu zauważymy poprawę naszego samopoczucia, nastroju. Będziemy mieć więcej energii, lepszy humor. Postarajmy się więc regularnie odwiedzać lekarza i słuchać tego, co on do nas mówi. I pamiętajmy, że nic nie jest tak ważne, jak nasze zdrowie. Żadne zadania, sprawy, obowiązki. Bo jeżeli nie będziemy się o siebie odpowiednio troszczyć, to nie ma mowy, żebyśmy byli w stanie prawidłowo wykonywać powierzone nam zadania.