twarz

Unibasis – Twój sposób na piękną skórę

Problemy ze skórą są w naszych czasach niestety całkiem powszechne. Sporo osób ma takie albo inne. Jedni cierpią na trądzik, inni na przesuszanie się, a jeszcze inni na poważniejsze dolegliwości typu atopowe zapalenie skóry. Co więcej, tego typu kłopotów możemy nabawić się w każdym wieku. To że jako dziecko czy nastolatek mieliśmy piękną i gładką cerę oraz ogólnie skórę na całym ciele nie oznacza, że tak już pozostanie. Kłopoty przychodzą do nas w różnych momentach naszego życia.

skóra

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Co więc zrobić, jeżeli mamy wrażenie, że z naszą skórą dzieje się coś złego? Przede wszystkim – nie odwlekać i nie lekceważyć. Pamiętajmy, że problem sam nie zniknie, a jeśli odłożymy go na później – może się jedynie pogłębić. Niem musimy od razu iść do lekarza. Warto rozpocząć od wizyty w aptece i tam poprosić farmaceutę o jakiś dobry preparat dostępny bez recepty. Takich jest na rynku całkiem sporo, a należy do nich na przykład unibasis. To całkiem niedroga i bardzo skuteczna maść. Z pewnością jeżeli popytasz to poleci Ci ją wielu spośród Twoich znajomych, a może nawet Twój lekarz rodzinny. Warto inwestować w sprawdzone i pewne produkty.

Co jednak jeżeli preparat bez recepty, taki jak na przykład unibasis, nie przyniesie pożądanych skutków, a problem nadal będzie się pogłębiał? W takim wypadku nie ma co zwlekać, trzeba wybrać się do lekarza. Może to być początkowo nasz internista, ale możemy również pominąć ten krok. Wizyty u dermatologów są możliwe bez skierowania, dlatego możemy udać się prosto do lekarza tej właśnie specjalizacji. W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu. Często wizyta jest możliwa nawet jeszcze tego samego dnia, kiedy się zapiszemy będziemy musieli po prostu poczekać w dość długiej kolejce. Dzięki temu szybko dowiemy się, co nam dolega i rozpoczniemy odpowiednie leczenie.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Nie decydujmy się jednak na pierwszego lepszego lekarza, który będzie nas próbował zbyć preparatami bez recepty, takimi jak na przykład unibasis. Wybierzmy naprawdę dobrego specjalistę. Warto takiego poszukać, nawet jeśli mielibyśmy zapłacić za wizytę. Podpytajmy więc znajomych o dobrego dermatologa, poczytajmy opinie w Internecie, na rozmaitych forach. Chodzi w końcu o nasze zdrowie, dobre samopoczucie, o naszą skórę. Jeśli zdecydujemy się na słabszego lekarza, to prawdopodobnie na jednej wizycie się nie skończy, będziemy biegać do kolejnych, znów tracić czas i pieniądze. Warto raz a dobrze przyłożyć się do leczenia, rozwiązać problem i mieć go z głowy.