skóra

Unibasis max – ulga dla chorej skóry

Chyba każdy z nas marzy o pięknej i zdrowej skórze. Jest to jeden z wyznaczników atrakcyjności, świadczy też o tym, że nasz organizm prawidłowo funkcjonuje i nic mu nie dolega. Nie każdy jednak został obdarzony piękną, gładką i nawilżoną cerą oraz ogólnie – skórą całego ciała. Niektórzy muszą zmagać się z rozmaitymi dolegliwościami. Często pojawiają się one już w dzieciństwie. Bardzo dotkliwą chorobą jest na przykład atopowe zapalenie skóry, które nie tylko przysparza cierpienia, ale powoduje również, że nasza skóra wygląda w mało estetyczny sposób.

dziecko

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko, które cierpi za azs, jest od najmłodszych lat przyzwyczajone do wędrówek od lekarza do lekarza i do rozmaitych lekarstw, takich jak na przykład unibasis max. Co więcej, preparaty stosowane przy tej chorobie często bywają szkodliwe dla organizmu, mają rozmaite liczne skutki uboczne. Maluch z tą dolegliwością może się więc czuć bardzo pokrzywdzony i gorszy od rówieśników. A nawet jeśli sam nie będzie miał takiego poczucia, jest bardzo prawdopodobne, że koledzy wykorzystają jego chorobę przeciwko niemu.

Jak więc postępować, jeżeli nasze dziecko cierpi na rozmaite problemy skórne?

Przede wszystkim nie lekceważmy ich. Same nie znikną, a jest bardzo prawdopodobne, że będą się wręcz pogłębiać. Im szybciej podejmiemy leczenie, tym lepiej. Możemy zainwestować w lekkie preparaty bez recepty, takie jak na przykład unibasis max. Zacznijmy więc od wizyty u pediatry. Ten obejrzy zmiany skórne naszego dziecka i oceni, czy to coś poważnego, czy wymagają one dalszych konsultacji i specjalistycznego leczenia. Jeśli uzna, że nie – nie przejmujmy się, ale w dalszym ciągu obserwujmy, co się dzieje. Jeżeli problemy pogłębią się – udajmy się na kolejną wizytę. Jeśli natomiast będzie konieczna wizyta u specjalisty – znajdźmy jak najlepszego dermatologa. Najlepiej niech to będzie osoba, która ma odpowiednie podejście do małych dzieci, potrafi się z nimi porozumieć, złapać kontakt.

maluch

Autor: Hebe Aguilera
Źródło: http://www.flickr.com

Niech też traktuje każdego pacjenta indywidualnie, przyjrzy się dokładnie jego problemom i objawom. Niech nas nie lekceważy, nie zbywa dostępnymi bez recepty preparatami, takimi jak na przykład unibasis max, ale dokładnie zbada naturę problemu. Co jeszcze możemy zrobić dla swojego dziecka? Zatroszczmy się o jego dobre samopoczucie psychiczne. Nie pozwólmy mu wpaść w kompleksy związane z wyglądem jego skóry. Jeżeli będzie taka potrzeba – zaprowadźmy je do psychologa. Okazujmy mu pełną akceptację, miłość, niech czuje, że zawsze ma w nas wsparcie, a wszystko będzie dobrze.