jazda samochodem, widok na drogę z perspektywy pasażera samochodu

Leki na chorobę lokomocyjną.

Leki na chorobę lokomocyjną – jaki jest ich skład i w jakich przypadkach powinniśmy je stosować?

autokar, podróż, wycieczka

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Długie podróże nie sprzyjają często samopoczuciu. Zwłaszcza dotyczy to osób na chorobę lokomocyjną. Przesuwające się zbyt szybko krajobrazy za oknem mogą sprawić nie tylko zawroty głowy, ale także mdłości. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do wymiotów. Najczęściej z powodu choroby lokomocyjnej cierpią małe dzieci, u których umiejętności związane ze zmysłem równowagi często jeszcze są nie do końca opanowane.

Dzieci o wiele częściej chorują podczas długich podróży. Ale problem związany z nieprzyjemnym spędzaniem miłego czasu jazdy na przykład na wakacje dotyczy też osób dorosłych. Producenci leków proponują w tym zakresie różne preparaty. Zwykle leki na chorobę lokomocyjną mają postać kapsułek lub tabletek. Zażywa się je zwykle w określonym czasie przed podróżą, a w razie potrzeby zwiększa się dawkę leku.

Leki na chorobę lokomocyjną można kupić właściwie w każdej aptece, bo są to bardzo popularnie stosowane środki, szczególnie w takim okresie, jak ferie czy wakacje. Wtedy dużo ludzi wybiera się na urlop lub na wycieczkę i takie tabletki mogą uchronić uczestników wyprawy przed nieprzyjemnymi aspektami podróży. Wiele osób decyduje się na zakup takich tabletek właściwie na wszelki wypadek, nie wiedząc dokładnie, czy będą one im potrzebne. Jak mówi przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony i lepiej uzbroić się w takie specyfiki niż później mieć problem, gdy nie będzie można zakupić takich tabletek.

podróż samolotem

Autor: 智傑 雷
Źródło: http://www.flickr.com

Takie podejście dotyczy zwłaszcza wycieczek na bardzo długie trasy, gdzie nieraz kilkanaście lub więcej godzin trzeba spędzić w autobusie lub innym środku transportu. Leki na chorobę lokomocyjną są skonstruowane zwykle na bazie naturalnych składników takich, jak imbir. Dobroczynne właściwości roślin w tym zakresie są znane od bardzo dawna i nic dziwnego, że na takich składnikach opierane są tabletki zapobiegające wymiotom w czasie podróży. Co więcej, preparaty, które są oparte na naturalnych składnikach zwykle częściej są wybierane przez klientów.

Dodatkowo, są one tańsze niż chemiczne substancje i często wykorzystanie między innymi imbiru to strzał w dziesiątkę dla producentów takich leków. Leki na chorobę lokomocyjną starszej generacji zawierały właściwie inne substancje, które na przykład usypiały pasażera. Podczas snu jego objawy znikały, ale brak przyjemności związanej z podróżowaniem w takich warunkach sprawił, że obecnie najbardziej popularne są środki, które nie mają działania usypiającego.