dziecko, chłopiec, uszy

Jak zachować higienę uszu i nosa

Jakie są najlepsze sposoby do zachowania odpowiedniej higieny nosa i uszu? Higiena nosa i uszu jest niezwykle ważna dla zachowania prawidłowego kontaktu z otoczeniem. Problemy związane z utratą słuchu i węchu są związane niejednokrotnie z brakiem odpowiedniej higieny. W związku z tym czyszczenie uszu oraz oczyszczenie nosa powinno należeć do rutynowych czynności.

kobieta z dzieckiem

Autor: Nice
Źródło: Nice

Dlaczego tak się nie dzieje? Otóż, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo mogą pomóc w usuwaniu zasklepiny produkty, które oferują nam producenci artykułów higienicznych. Bardzo popularne niegdyś patyczki, które umożliwiały czyszczenie uszu w chwili obecnej odchodzą raczej do lamusa.

Najpowszechniejsze i właściwie o najlepszym działaniu środki to teraz specjalne spraye do uszu, które rozpuszczają woskowinę w uszach. Jest to niewielki wydatek, rzędu kilkunastu lub maksymalnie kilkudziesięciu złotych, a efekt jest odczuwalny już po pierwszym użyciu. Co więcej, w ten sposób możemy przeprowadzić czyszczenie uszu we własnym domu i w dowolnej chwili. Wizyty u laryngologa, który przeprowadza profesjonalny zabieg czyszczenia uszu są o wiele droższe oraz zwykle trzeba czekać na termin spotkania. Środki, które możemy nabyć obecnie w niemal każdej aptece wystarczają na dłużej i są wobec tego bardziej ekonomiczne – http://www.swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/higiena-nosa-i-uszu.

Wiele osób obawia się, że wprowadzenie roztworu wewnątrz małżowiny usznej spowoduje całkowite zatkanie ucha dlatego, że nie wypłynie. Jednak jest to obawa nieuzasadniona, ponieważ czyszczenie uszu za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego sprayu jest metodą opracowaną w najdrobniejszych szczegółach. Takie ryzyko praktycznie nie istnieje, a uzyskany efekt może być naprawdę satysfakcjonujący. Wobec tego warto zainwestować w swoją higienę i zdrowie i kupić spray, dzięki któremu czyszczenie uszu stanie się banalnie proste.

chłopiec, uszy

Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia

Podobnie sprawa wygląda w przypadku innych zabiegów higienicznych takich, jak oczyszczanie nosa. Na rynku artykułów higienicznych istnieje wiele produktów, które mogą spełnić nasze wymagania w tym zakresie. Specjalne spraye do czyszczenia nosa są stworzone już dla potrzeb małych dzieci i możemy mieć pewność, że takie produkty są wystarczająco bezpieczne. Nieżyt nosa lub zablokowanie przepływu powietrza mogą być nie tylko bardzo kłopotliwe, ale mogą także powodować na przykład problemy z oddychaniem, wobec czego na pewno warto zadbać o regularne oczyszczanie nosa. Oprócz sprayu można zastosować też domowe inhalacje, ale na pewno preparaty opracowane przez specjalistów są o wiele skuteczniejszym sposobem czyszczenia nosa.