kobieta z bólem głowy

Jak możemy się ratować w przypadku bólu?

Jak możemy się ratować w przypadku bólu gardła czy bólów mięśniowych? Nic dziwnego, że w przypadku silnego bólu szukamy zawsze środka, który jak najszybciej pozwoli nam unicestwić tą szkodliwą dolegliwość. W przypadku bólu głowy, zęba czy bóli menstruacyjnych najczęściej sięgamy po tabletki przeciwbólowe. Forma ich zażywania jest bardzo komfortowa, wystarczy mieć pod ręką trochę wody lub innego płynu, aby skutecznie połknąć kapsułkę.

mężczyzna, ból

Źródło: http://www.sxc.hu
Na efekty nie trzeba także zwykle długo czekać – już po kilkunastu minutach możemy zauważyć, że ból albo mija, albo staje się mniej intensywny. Natomiast ból gardła czy bóle mięśniowe uniemożliwiają stosowanie tego typu farmaceutyków. Jeśli dopada nas grypa czy zwykłe przeziębienie, ból gardła może być bardzo dokuczliwy. W przypadku różnych rodzajów kaszlu często uniemożliwia on także mówienie a w związku z tym utrudniona jest komunikacja z otoczeniem.

W celu zniwelowania przykrych skutków bólu gardła wiele osób stosuje różne tabletki do ssania w postaci, często dość smacznych, drażetek. Można je nabyć nawet w sklepach spożywczych, a ich dostępność i niezbyt wysoka cena powodują , że są bardzo chętnie wybieranymi środkami łagodzącymi objawy. Jeśli dręczy nas uporczywy kaszel to trzeba jednak zdecydować się na inne rozwiązanie.

Chorzy zwykle wybierają syrop, który sprawia, że ból gardła i kaszel ustępuje. W przypadku, gdy zastosowanie takich medykamentów będzie niewystarczające trzeba koniecznie zasięgnąć porady lekarza. Bardzo często musimy zastosować wtedy wyznaczony przez lekarza antybiotyk, ponieważ silne infekcje są dość odporne na lekarstwa, które można dostać bez recepty. Z drugiej strony opinie nie tylko pacjentów, ale także i lekarzy na temat stosowania antybiotyków są skrajnie różne.

ból

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Z kolei w przypadku wystąpienia bólu w mięśniach możemy sięgnąć nie tylko po specjalne maści, ale także po plastry przeciwbólowe. Okazuje się bowiem, że gdy dopadnie nas ból pleców czy kolana zwykłe środki przeciwbólowe takie, jak tabletki są nieskuteczne. Wtedy najczęściej trzeba działać miejscowo, aby zlikwidować źródło bólu.

Zastosowanie maści przeciwbólowej może być kłopotliwe z racji nieprzyjemnej dla niektórych aplikacji, natomiast przyklejając plastry przeciwbólowe możemy na wiele godzin zapomnieć o dręczącym nas bólu. Jest to także o wiele stabilniejsza możliwość wyleczenia dolegliwości, ponieważ często plastry przeciwbólowe zawierają dodatkowe substancje, które powodują działanie rozgrzewające, co wpływa korzystnie na niektóre bóle.