lekarz

Coś na popularny ból gardła

Przeziębienie i związany z tym ból gardła może zdarzyć się o każdej porze roku. Nie tylko zimą można złapać infekcję, która utrudni przełykanie. Z tego powodu zawsze warto mieć w domu środki, które szybko przywrócą sprawność funkcjonowania gardła i krtani oraz zrobią to w sposób bardzo szybki. Środki takie można zakupić w aptece stacjonarnej, jak również internetowej. Obecnie apteki online cały czas zyskują na popularności, co wynika przede wszystkim z cen leków i preparatów, które są tam oferowane.

ból gardła

Autor: DonkeyHotey
Źródło: http://www.flickr.com

Nie raz są one korzystniejsze niż w aptece osiedlowej, nawet doliczając do tego koszty przesyłki. Dodatkowo często można znaleźć promocje, które pozwalają na zakup kilku rzeczy w korzystnej cenie. Są to oczywiście preparaty bez recepty, ponieważ tylko takie mogą być sprzedawane w aptekach online. Jednym z ciekawszych środków na zwalczanie przeziębienia, związanego przede wszystkim z bólem gardła, krtani i zanikiem głosu jest Gardvit aerozol. Jest to środek w sprayu, którym wystarczy spryskiwać gardło. Dzięki takiemu działaniu jest skuteczniejszy bardziej, niż wiele tabletek, ponieważ od razu osiada na bolącym miejscu, podczas gdy tabletki leczą o wiele wolniej.

Poza bólem gardła związanym z przeziębieniem Gardvit aerozol może służyć również w czasie leczenia bólów związanych z innymi przyczynami niż bakterie i wirusy. Nadaje się do leczenia zaburzeń w błonie śluzowej gardła, które związane są z menopauzą lub innymi zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Może poprawić stan błony śluzowej po uszkodzeniach związanych z chorobami układu pokarmowego, zwłaszcza reflukem żołądkowo-przełykowym, jak również po bliznach pooperacyjnych, zwłaszcza po operacji migdałków. Gardvit aerozol sprawdza się także jako środek nawilżający, a nie leczniczy. Powinni go stosować szczególnie nauczyciele oraz inne osoby pracujące głosem, np. lekarze lub przedawcy.

ból gardła

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo może pomóc nawilżyć gardło palaczom i osobom chrapiącym. Różne możliwości leku wynikają przede wszystkim z tego, że jego składniki są całkowicie naturalne i bardzo zdrowe. Gardvit aerozol ma w składzie wodę, olejek miętowy, aloes, witaminę A i witaminę E oraz glicerynę. Taki skład sprawia, że nie tylko możliwe jest natężenie, ale również stosowanie leku jest przyjemne, ze względu na jego zapach oraz całkiem miły smak. W przeciwieństwie do wielu substancji leczniczych nie powoduje skrzywienia, dlatego można go podawać nawet dzieciom poniże 12-tego roku życia. Żeby uniknąć wątpliwości co do tego, jak stosować Gardvit aerozol należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.