szkolenie medyczne

Artelac – do pracy przy komputerze

Do apteki nie przychodzi się jedynie z receptą w ręku, w czasie choroby, która zmusza do zaszycia się pod kołdrą i nie wychodzenia z domu przez dwa tygodnie. Zdarza się, że potrzebne są leki łagodniejsze, które wydawane są bez recepty i nie są związane z poważnymi schorzeniami. Mają jedynie wspomóc ciało w krótkotrwałych problemach albo niedoborach. Takie leki wydawane są bez recepty, dlatego poza apteką stacjonarną można zakupić je również w aptece internetowej.

Autor: Kyle May

Często to właśnie w niej są korzystniejsze ceny, a nawet łatwiej znaleźć pożądany lek, ponieważ można wybierać wśród kilku aptek, zamiast tylko w jednej, znajdującej się najbliżej domu. Poza tabletkami apteki oferują również środki wspomagające oczy, w tym Artelac, którego zadaniem jest wspieranie prawidłowego funkcjonowania gałki ocznej. Są to krople do oczu, które można zakupić w przedziale cenowym od 16 do 22 złotych w zależności od rodzaju apteki oraz ich dostępności. Może się to wydawać wygórowaną ceną za lek do oczu, jednak daje on tak dobre efekty, że wart jest swojej ceny.

Dodatkowo, na oczach nie powinno się oszczędzać, ponieważ ich dobre działanie jest równie istotne, jak prawidłowe działanie innych części ciała. Artelac jest lekiem, który jest przystosowany przede wszystkim do stosowania w momencie, gdy oczy są przesadnie suche. Może to być wywołane pracą, zwłaszcza pracą przy komputerze, zmęczeniem albo schorzeniami: zespołem suchego oka, wadami wzroku. Kanaliki oczne zaczynają produkować mniejsza ilość łez, które są niezbędne do nawilżania i oko staje się nieprzyjemne, ma się uczucie piasku pod powiekami, czasami pojawia się ból lub pieczenie. Nie warto zwlekać tylko od razu zacząć działać.

badanie

Autor: JZO
Źródło: JZO

Krople do oczu Artelac działają bardzo łagodnie przynosząc szybko znaczącą poprawę. Oczy są odpowiednio nawilżone, a do tego motywowane do wytwarzania większej ilości łez. Stosowanie kropli, zwanych również „sztucznymi łzami” przynosi ulgę, jak również przywraca zaburzoną równowagę w oku. Zaczyna ono pracować lepiej, nie jest zaczerwienione oraz zanikają nieprzyjemne efekty. Dodatkowo dzięki kroplom jest odpowiednio chronione przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami.

Stosowanie leku Artelac jest proste i nie odbiega od stosowani innych produktów tego rodzaju. Wystarczy 1-2 krople wprowadzić do worka spojówkowego, po czym intensywnie zamrugać rozprowadzając lek po całej powierzchni oka. Zabieg, w zależności od potrzeby, należy powtórzyć 2-3 razy na dobę. Jego istotną zaletą jest możliwość stosowania go również gdy na oku znajduje się soczewka kontaktowa.