witaminy

Apteki internetowe są obecnie bardzo popularne

Oferują bardzo korzystne ceny, promocje, wyprzedaże specyfików, których trwałość jest długa i które można kupować na zapas. Dotyczy to przede wszystkim leków bez recepty, ponieważ te, które wymagają zalecenia od lekarza lepiej kupować w stacjonarnych sklepach. Można wówczas dowiedzieć się więcej o właściwościach leku od obecnego w sklepie farmaceuty. Jednak istnieje duża grupa specyfików, które można zażywać bez recepty oraz szczególnych wskazań. Wystarczy po zakupie zapoznać się z ulotką dotyczącą produktu.

w aptece

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich leków jest Acti globin. Jest on polecany przede wszystkim dla osób, które mają problemy z krążeniem lub z ilością krwi. Jej zbyt mała ilość powoduje liczne problemy zdrowotne, przede wszystkim anemię, która w zaawansowanym stadium może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka. Z tego powodu, niezależnie czy jest się chorym na anemię, czy chce się jej tylko zapobiegać warto zainteresować się Acti globin.

Tabletki stanowią suplement diety, który wspomaga procesy krwiotwórcze, mobilizując organizm do wytwarzania dużej ilości hemoglobiny. Dzieje się tak ze względu na skład pigułek, które zawierają minerały odpowiedzialne za jakość krwi. Do najważniejszych składników lekarstwa należy żelazo. To właśnie ono odpowiada za produkcję czerwonych krwinek i jego brak prowadzi do anemii. Jednocześnie wspiera ono dotlenienie całego organizmu oraz ogranicza zmęczenie, dzięki czemu Acti globin pozwala na mniejsze odczuwanie zmęczenia w czasie codziennych zajęć.

Jak pozbyć się uciążliwych nagniotków

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Poza żelazem w suplemencie można znaleźć jeszcze inne składniki, które są niezbędne, a często brakuje ich w codziennej diecie. Są to przede wszystkim witamina C, witamina A oraz witaminy z grupy B. Dwie pierwsze są bardzo istotne dla całego układu krwionośnego, ponieważ wspierają elastyczność i wytrzymałość naczynek krwionośnych. Zapobiegają ich pęknięciom oraz zakrzepom.

Powoduje to, że suplement jest polecany przez apteki internetowe również dla osób, które mają problemy naczyniowe objawiające się na skórze, jako nieestetyczne pajączki. Z kolei witaminy z grupy B przydają się do łagodzenia napięcia nerwowego, zmęczenia, a także wytwarzaniu czerwonych krwinek. Ze względu na to, że trudno jest dostarczać witaminy B w jedzeniu warto wspierać się odpowiednimi suplementami. Koszt zakupu Acti globin nie jest zbyt wielki. Za 30 tabletek, w jednym opakowaniu, można zapłacić od 7 do 10 złotych, w zależności od wybranej apteki. Czasami trzeba doliczyć przesyłkę.